X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
سه‌شنبه 14 اسفند‌ماه سال 1386

از اونجایی که حدس می زنم آخرین اسفند ماهیه که اینجوری با خیال راحت بیشتر روزها رو تو خونه ام،تصمیم دارم شیرینی های عیدمون رو خودم بپزم.خوشم میاد شیرینی گردویی برای عید داشته باشم اما تو سایز کوچیکتر از معمولی.

امروز برای تست کمی درست کردم.یه کم خشک تر از حالت معمول این شیرینیه  و شبیه بیسکویت شده.اما مزه اش خوبه.شکلشم شبیه شده! اینم عکسش.

البته همچین هم در این قضیه بی تجربه نیستم ها! این عکس،شیرینهای پارسال مه.

.....

من همین روزها می رم برای خرید هدیه تولد همسرم.می خوام عطر بخرم چون می دونم خیلی خوشحالش می کنه.مهم هم همینه مگه نه؟

.....

امروز چهارمین سالگرد روزیه که ایوب به من گفت دوستم داره .یه روز رویایی و زیبا برای جفتمون بود.یادمه دوسه روز قبلش با هم قرار گذاشتیم.یه روسری سرمه ای ساتن خوشگل که از کیش خریده بودم سرم بود.

اولش با هم رفتیم که برای سالگرد ازدواج پدر و مادرش که همین روزه کادو بخریم.من برای مامانش یه عطر انتخاب کردم.

بعدش قدم زنان رفتیم به پارک کوچولویی که بعدها پاتوق بعدازظهرهامون شد.همون جا بهم گفت که بهم علاقه منده.منم که مدتها بود دوستش داشتم از ته دل خوشحال شدم.اما چیزی نگفتم.فقط آروم حرفاشو شنیدم.

بعدها بهم گفت تنها وقتی برای تابستون داشتی می رفتی و گفتی دلم خیلی تنگ می شه فهمیدم دوستم داری...!

منم جوابم این بود که تو چجوری نفهمیدی در حالی که من اون بهار رو همش با تو بودم.دستم تو دستت بود هر روز بهت زنگ می زدم.

امروز فکر می کنم شاید واقعا لازم بود زودتر از اینا مستقیم بهش گفته بودم.شاید خودمم در شرایط مشابه همون حال رو پیدا می کردم.

.....

من دلم می خواد یکی باشه که با هاش راه بیفتم و شهر رو بگردم و همه نشونه های بهار  و عید رو باش ببینم.ایوب که همش سر کاره و وقتی هم میاد یا دیره یا حوصله نداره.

می دونم توی شهرها و روستاهای دامنه های شمالی و جنوبی البرز(شامل تهران و گیلان و مازندران) یه رسمی بوده به اسم نوروزی خونی.متاسفانه الان خیلی کم شده.

یادمه شمال ، یه روز یه پیرمرد و پسربچه زنگمون رو زدن،نوروزی خوندن و عیدی شون رو گرفتن.همش سرودهایی یه که با آواز در وصف بهار و نوروز خونده می شه.حقیقتا دل رو شاد می کنه.

کاش حداقل یکی پیدا بشه از پشت آیفون برام نوروزی بخوونه!

.....

اگه وقت پیدا کنم یه تابلوی تجسم از اتفاقهایی که دوست دارم تو بهار بیافته درست می کنم.در مورد کار ،تحصیل،پول ،سفر و ...

.....

شما برای عیدی هاتون نقشه نکشیدید؟ من آرزومندم حسابی چرب باشه! و تمام برنامه هامم براش چیدم!.

.....

قبول نمی کنید همه حال و هوای شیرین و درست حسابی نوروز مربوطه به اسفند و یکی دو روز اول فروردینه؟ باقیش اصلا دیگه این حالو نداره...

.....

من بازم میام.